Tájékoztató

Történetünk
A Csillagvilág Református Óvoda 9. születésnapját ünnepeltük 2020. februárjában. Az óvodát szülői kezdeményezésre a Zsámbéki Református Egyházközség alapította és tartja fent.
Munkánkat támogatja az Egyházközség Alapítványa, a Zsárica, melyet szülők is támogathatnak.
Zsámbéki és töki épületeinkben összesen négy csoportunk van, melyekben 100 kisgyermek befogadására vagyunk képesek.

Alapvető célunk óvodánkban egy olyan elfogadó és támogató légkör kialakítása, melyben gyermekeink biztonságosan kibontakozhatnak, ahol tiszteletben tartjuk egyediségüket és megismételhetetlenségüket.
Kitűzött céljaink megvalósításában a meghatározó elvet valljuk és követjük, hogy pedagógusként egész személyiségünkkel nevelünk.

Hitvallásunk szerint a gyermek Isten ajándéka, akit ő a családokra bíz. A gyermeknevelés tehát ebből fakadóan elsősorban szülői feladat és felelősség. Amennyiben a szülők gyermekeiket ránk bízzák, mi református óvodaként feltétel nélküli szeretettel fogadjuk őket s ez alapján a legjobb szakmai tudásunkkal támogatjuk egészséges, kiegyensúlyozott és harmonikus személyiséggé fejlődésüket életük legszebb, legérzékenyebb korszakában.
Küldetésünk, hogy a gyermekekben rejlő készségeket, képességeket felfedezzük és fejlesszük, esetleges hiányosságaikat felismerjük, és megfelelő szakmai tudásunkkal, támogatásunkkal pótoljuk.
A nevelési programunk alapja a tevékenységközpontok (építő-, irodalmi-, családi-, tudományos központ stb.) köré szervezett 2-3 hetes témafeldolgozás, a Lépésről Lépésre pedagógiai program szerint.

Intézményünk sajátosságai:
• családias légkört kívánunk megteremteni és ebben nevelünk
• a keresztyén értékrend megélése és követése
• a hittanfoglalkozások
• a nyitott óvoda – a szülők részt vehetnek gyermekük délelőtti foglalkozásain
• közös programok a családokkal – Családos Istentiszteletek, kirándulások, vásárok, előadások, anyák napja, évzáró
• aktív szülői szervezetünk tevékeny része az óvodai életnek
• ünnepeink megélésénél fontos szempont a meghitt, bensőséges légkör megteremtése
• a bensőséges hangulatban megélt egyházi és világi ünnepeken kívül saját ünnepeink is vannak (pl. ovi születésnap)
• nagy hangsúlyt fektetünk az érzelmi intelligencia fejlesztésére
• művészeti terápiákkal dolgozunk
• a többi gyermekkel együtt nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekeket elfogadjuk, befogadjuk és fejlesztjük (beszédfogyatékos, hallássérült, enyhe értelmi fogyatékos)
• a vegyes életkorú csoportok
• a szerdai-mesenapok

2022 szeptemberében terveink szerint megnyílik új, korszerű, minden igényt kielégítő modern háromcsoportos óvodánk, mely Zsámbék központjában a Református Templom udvarában épül.

csoport Tök

csoport Zsámbék

csoport Tök

csoport Zsámbék

Cím: 2072 Zsámbék, Petőfi S. u. 20.

hétfő, kedd, csütörtök 8:00 – 16:00 Tökön

szerda 8:00 – 16:00 Zsámbékon