Hittan

óvodai foglalkozás

Hittanfoglalkozásaink az óvodai élet rendjébe illeszkednek – a többi foglalkozás közé – heti egy alkalommal.
A hittan foglalkozásokat átható szeretetteljes, elfogadó légkör, a vallásos/bibliai témájú énekek, gyermeki imák, az ünnepeink szeretetteljes, meghitt megélése a gyermekek érzelmi biztonságának megerősítését célozza. A közös tevékenységek, drámajátékok jó alkalmat teremtenek az őszinte gyermeki hit ébresztésére, az igaz Istenkép kialakítására.
A hitoktató lelkipásztor érzelmi közelsége, kisugárzása Jézus szeretetét igyekszik közvetíteni a gyerekek számára, melynek célja bizalmuk erősítése az őket feltétel nélkül szerető mennyei Atya iránt.

Ebben az életkorban a gyerekek érzelmi alapon, intuitív módon fogadják be a külvilágot, s ez megadja a lehetőséget megláttatni a természetben a teremtett világot éppúgy, mint csöndes áhítatban megtapasztalni az imádság nyugalmát, erejét, vagy a hallott, esetleg eljátszott, lerajzolt bibliai történetben megtalálni saját magukat, vagy éppen valamelyik barátjukat.

Az ovisok szeretik a szemléletes bibliai történeteket, hiszen azonosulni tudnak a történetek főhőseivel, befogadják mondanivalójukat. Az egyházi év ünnepei is közvetítik számukra a bennük rejlő valódi üzenetet és a hagyományokat, s az előkészületek sok örömteli játékra, tevékenységre adnak lehetőséget.

A bibliai jézusi tanítás olyan jó tulajdonságokkal gazdagítja személyiségüket, mint szelídség, jóakarat, türelem, tisztelet, másokra figyelés, elfogadás, segítőkészség és szeretet.

csoport

Cím: 2072 Zsámbék, Petőfi S. u. 21.

hétfő, kedd, szerda, csütörtök