Tájékoztató

Küldetési nyilatkozatunk

kivonata, esszenciája

“Bizony az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom!” (Zsoltárok 127.3)

Hitvallásunk szerint, a gyermek Isten ajándéka, akit ő családokra bíz. A gyermeknevelés tehát ebből adódóan elsősorban szülői feladat és felelősség. Amennyiben a szülők gyermekeiket ránk bízzák, református óvodaként feltétel nélküli szeretettel fogadjuk őket és alapján a legjobb szakmai tudásunkkal támogatjuk egészséges, kiegyensúlyozott és harmonikus személyiséggé fejlődésüket, életük legszebb, legérzékenyebb korszakában.

Nevelőmunkánk lényeges jellemzője, hogy a gyermekre „kerek egészként” tekintünk, akiben már most benne rejlik minden, hogy felnőttként teljes, boldog és kiegyensúlyozott életet éljen. A mi közös feladatunk, hogy ennek fejlődését segítsük a feltétel nélküli szeretet, az egyenrangúság, egymás kölcsönös tisztelete, a megértés, megtapasztalás, példaadás és bátorítás útján.

A küldetésünk: a gyermekekben rejlő készségeket, képességeket felfedezzük és fejlesszük, esetleges hiányosságaikat felismerjük és megfelelő szakmai tudásunkkal, támogatásunkkal pótoljuk.

Kitűzött céljaink elérését azzal az önmagunk felé elsődlegesen meghatározó elv mentén valósítjuk meg, mely szerint pedagógusként egész személyiségünkkel, egész valónkkal nevelünk.

Hisszük, valljuk és gyakoroljuk, hogy feltétel nélküli szeretetünk, mellyel a reánk bízottak között szolgálunk, az Isten feltétel nélküli szeretetén alapszik, mely szeretet kiáradásával célunk a gyermekek hitének növelése is

Óvodánkban alapvető célunk tehát egy olyan meleg, elfogadó és támogató légkör kialakítása, melyben a gyermek biztonságban kibontakozhat, kiteljesedhet, ahol szeretettel elfogadjuk és tiszteletben tartjuk valamennyiük egyediségét és megismételhetetlenségét.

csoport

Cím: 2072 Zsámbék, Petőfi S. u. 21.

Telefon:  06 23 341 121

hétfő-péntek