Kincskereső Meseterápiás Módszer

Óvodai foglalkozás szükség esetén

KINCSKERESŐ MESETERÁPIÁS MÓDSZER
„Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a szívetek is” (Mt 6,21)

” Az emberiséggel egyidős mesék arra hívják fel a figyelmet, hogy fantáziáink segítségével megnyílhatnak lelkünk azon csatornái, amelyek a személyiség mélyén rejlő „tiszta forráshoz” vezetnek. Ezért a mesék fontos útmutatók a kiteljesedés, egyéniséggé válás folyamatában.” (Antalfai Márta )
Az óvodás korú gyermekek világában egyenrangú helyet kap a képzelet és a valóság. Nagyjából 4 éves kortól már felismeri, külön-külön a kettőt, de átjárhatóak számára. Tehát ugyanolyan jól mozog saját ( vagy a mese) képzeleti világában, mint egy valós terepen. A mintha játékok időszaka ez, amikor is kitüntetett szerep jut a fantáziának, a „képzeleti munkának”. A képzelet képesség alkotó erő, energiabázis-kreatív erő, a múltban gyökerezik és a jövőre orientált…
A képzeleti tér kapuját nyitják meg az élőszóban elmesélt mesék, hogy tudatos énünkön túl megszólítsanak bennünk évezredes képeket.

A Kincskereső Meseterápiás módszer módszer lényege, hogy az élőszóban elmesélt mesék segítségével a gyermekek megtalálják személyiségükben rejlő, még feltáratlan lelki kincseiket, belső értékeiket, a forrást hogy azokra újra és újra rátalálhassanak, belőlük erőt meríthessenek.

A mese a lélek tükre, belső világunkra nyit ajtót szimbólumain keresztül. A mese szereplőiben vágyaink, fantáziáink, indulataink, ösztönvilágunk ölthet testet. A személyiségfejlődés különböző állomásai, alaphelyzetei jelennek meg a bennük, az adott életszakasz döntési és választási mozzanatai.  A mesék üzeneteiben, helyzeteiben ott rejlenek megoldásaik kulcsai is.

Tudjuk, hogy már az élőszóban mesélt mesének önmagában is terápiás – feldolgozást segítő, új megoldási módok felé mutató, feszültségoldó…- hatása van.
Foglalkozásaink fontos eleme a mesehallgatás mellett a feldolgozás: a mesét követő alkotás, és a szóbeli megosztás is, melyek a saját kép megalkotásának, a hozzá tartozó érzelmek megfogalmazásának, illetve a verbális kifejezés által a tudatosulásnak fontos eszközei.
A meséket a magyar és a világ népmesekincséből válogattuk, a gyerekek életkorának megfelelően.
A Kincskereső Meseterápiás Módszer kidolgozója Dr Antalfai Márta.

csoport Tök

csoport Zsámbék

csoport Tök

csoport Zsámbék

Cím: 2072 Zsámbék, Petőfi S. u. 20.

hétfő, kedd, csütörtök 8:00 – 16:00 Tökön

szerda 8:00 – 16:00 Zsámbékon