Művészetterápiás foglalkozások

óvodai foglalkozás

Katarzisz Komplex Művészetterápia

” Amikor hagyom, hogy az alkotás beszéljen,
akkor lényegében odaállok lelkem legbelső zugainak,
legbelső kastélyomnak kapuja elé.”
/Emmanuel Müller: Figyelem és szeretet/

2019 őszétől minden nagycsoportos korú ( iskolába készülő ) gyermek heti rendszerességgel vesz részt művészetterápiás foglalkozáson. Ezeken az alkalmakon lehetőséget szeretnénk teremteni a gyermekeknek élmény alapú alkotáson keresztüli önmagukat ; érzéseiket, késztetéseiket, erősségeiket, forrásaikat…felfedező folyamatra.

óvodai foglalkozás

Szocioemocionális Pedagógiai Terápia (SZPT)

„Érdemes tavasszal kisétálni az erdőbe és megnézni az akácokat. Törzsük göcsörtös, ágaik tele tövisekkel. Ha nekiállunk belőlük – faragófejszével vagy bármilyen tökéletes laboratóriumi körülmények között – mézet „kényszeríteni”, nem sikerül. Sürgetve, erőszakkal, egyetlen csepp nektárt sem teremnek. De ha a jó meleg tavaszi eső megöntözi, az áldott napfény átöleli a fát, akkor az magától kivirágzik. Bennük a vágy, hogy virágot, gyümölcsöt teremjenek. Nem kényszerből, hanem szeretetből.”   ( Böjte Csaba)

2019 szeptemberétől indítottuk el a Varázsjátékokat délelőtti foglalkozás keretében óvodánkban, melyeken heti rendszerességgel vesznek részt a gyermekek (vegyes csoportokban a csoport bontásával).

szakkör

KINCSKERESŐ MESETERÁPIÁS MÓDSZER
„Mert ahol van a ti kincsetek, ott van a szívetek is” (Mt 6,21)

” Az emberiséggel egyidős mesék arra hívják fel a figyelmet, hogy fantáziáink segítségével megnyílhatnak lelkünk azon csatornái, amelyek a személyiség mélyén rejlő „tiszta forráshoz” vezetnek. Ezért a mesék fontos útmutatók a kiteljesedés, egyéniséggé válás folyamatában.” (Antalfai Márta )

Az óvodás korú gyermekek világában egyenrangú helyet kap a képzelet és a valóság. Nagyjából 4 éves kortól már felismeri, külön-külön a kettőt, de átjárhatóak számára. Tehát ugyanolyan jól mozog saját ( vagy a mese) képzeleti világában, mint egy valós terepen. A mintha játékok időszaka ez, amikor is kitüntetett szerep jut a fantáziának, a „képzeleti munkának”. A képzelet képesség alkotó erő, energiabázis-kreatív erő, a múltban gyökerezik és a jövőre orientált…
A képzeleti tér kapuját nyitják meg az élőszóban elmesélt mesék, hogy tudatos énünkön túl megszólítsanak bennünk évezredes képeket.